Toplumun Hafızası: Kültürel Miras

 Senem Ataş 24/02/2017 GÜNCEL/ KÜLTÜR & SANAT 294
Kocaeli Valiliği İl kültür Turizm Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversites(KOÜ) ve Kültürel Mirasın Dostları Derneği (KÜMİD) işbirliğinde hazırlanan 'Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Kültür Mirasını Koruma El Kitapları Tanıtımı' ve Kocaeli üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksek Okulu öğrenci sergisi açılışı  gerçekleştirildi. 
Batman Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi  Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Mahmut Aydın Müze Mirasını koruma sunumunu sunumunu yaptı. Batman Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Mahmut Aydın Müze Mirasını koruma sunumunu sunumunu yaptı.

Sergi, 'UNESCO Kültür Mirasını Koruma El Kitapları' adlı panel ile başladı. İki oturum şeklinde hazırlanan panelin ilk oturumunda (KOÜ) Değirmendere Ali Özbay Eslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol, Batman Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Yrd. Doç. Dr. Mahmut Aydın ve Kocaeli Müzesi Müdür Vekili Rıdvan Gölcük konuşmacı olarak katıldı. Demirkol KÜMİD faaliyetlerinden bahsederek dinleyicilerle bilgilerini paylaştı. Batman Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Yrd. Doç. Dr. Mahmut Aydın  'UNESCO Kültür Mirasını Koruma El Kitapları' Türkçeye kazandırılmasıönemine değinirken  Gölcük kültürel mirasın öneminden bahsetti.

İlk oturumun son bulması ile Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksek Okulu öğrenci sergisi açılış kokteyli gerçekleştirildi. Çok sayıda protokol üyelerinin bulunduğu açılış sergisinde ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.

Sergi açılışının ardından ikinci oturumu başlayan panelde Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürü Volkan Senel, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) Yedigoller Başkanı Kadir Genç ve Kocaeli Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Uftade Muskara konuşmacı olarak yer aldı.

 Adnan Zamburkan " Kocaeli’ de kültür turizmi çalışmalarına, Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürü Volkan Senel Kocaeli’nin kültürel miras rotalarına değindi. TURSAB Yedigoller Başkanı Kadir Genç kültürel miras ve tanıtımlarından bahsetti. Oturumun son konuşmacısı olan Kocaeli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Uftade Muskara ise "Kültürel Miras ve Türkiye" konuşmasını gerçekleştirerek panele sonlandırdı.

Kategorisindeki diğer haberler

KOÜ'de Ruhu Doyuran Nağmelere Adım Adım

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) 12. Geleneksel Bahar Şenlikleri için Türk Sanat Müziği korosunun provaları devam ediyor. Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen provalar her yaştan ilgi gör...

Daha Fazla Göster 22/02/2018 || 5

''Duyguya Bırakılan Bestelerde Nota Gerekmez''

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) 12. Geleneksel Bahar Konseri için “Türk Sanat Müziği Korosu” provaları başladı. Koro ekibi, Prof. Dr. Fazıl Özen öncülüğünde Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlık ...

Daha Fazla Göster 15/02/2018 || 171

Akademisyenler ve Tiyatroculardan Beyin Fırtınası

Toplum Ruh Sağlığı Geliştirme Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Coşkun ve Kocaeli Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Fatih Sevdi önderliğinde "Sanal Gerçeklik ve Sanat Üzerine" adlı söyleşi gerç...

Daha Fazla Göster 09/02/2018 || 91

Akademisyen ve Sanatçılar Sanal Gerçekliği Konuşacak

Daha Fazla Göster 06/02/2018 || 159

“Kocaeli Yalnızca Sanayi Kenti Değil, Sanat Kentidir”

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü tarafından ‘Bir Kent Bir Mekan’ adlı fotoğraf ve video sergisinin açılışı Seka Kağıt Müzesi’nde gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 131

''Sevdiğiniz İşi Yapın''

Kocaeli Üniversitesinin kuruluşunun 25. Yıl Etkinlikleri Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde kutlanmaya devam ediyor. Etkinlikler kapsamında öğrencilerle buluşan ünlü karikatürist Selçuk Erdem, &oum...

Daha Fazla Göster 01/12/2017 || 150

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler