Dijital Medya Kimyasal Silah Haline Geldi

 Pınar Şahin 09/02/2017 GÜNCEL/ SPOR/ RÖPORTAJ & SÖYLEŞİ 318
Basın İlan Kurumu ve İŞKUR arasında yürütülen protokol kapsamında Basın İlan Kurumu Kocaeli Şubesi “Gazetecilik Teknikleri Eğitim Kursu” ile kursiyerlere haber yazımı,  mizanpaj, web tasarımı gibi bir çok konuda eğitim veriliyor. Kursun sekizinci gününde  Sporx Genel Yayın Yönetmeni Tahir Kum ile kursiyerler bir araya geldi. Kum, kariyeri ve mesleki gelişimi hakkında kursiyerlere bilgiler verdi.
teşekkür plaketi takdim edilirken teşekkür plaketi takdim edilirken
teşekkür plaketi takdim edilirken teşekkür plaketi takdim edilirken

Kursun sekizinci gününde eğitimlere katılan Sporx Genel Yayın Yönetmeni Tahir Kum, kariyeri ve mesleki gelişimi hakkında kursiyerlere bilgiler vererek bu işin püf noktalarını kursiyerlerle paylaştı. 

Sporx sitesinin Türkiye’nin en çok ziyaret edilen spor sitesi olduğunu ve her yıl katıldıkları törenlerde çeşitli ödüller aldıklarını aktaran Tahir Kum, “Eskiden ajanslardan beslenen bir siteydik. Daha sonra diğer spor sitelerinden farklı olarak kendi içeriğimiz oluşturduk ve sürekli kendimizi geliştirdik” dedi.

Haber Metinleri Kısa Olmalı

İdeal haber yazımı ve spor muhabirliği hakkında düşüncelerini dile getiren Kum, “Haber vermenin mutluluğu 30-40 sene sonra da devam ediyor. Bu isteğin muhabirin meslek yaşamı boyunca kaybetmemesi gerekiyor" dedi. "Dijital medya kimyasal silah haline geldi" ifadelerini kullanan Kum,  7’den 70’e herkesin elinde tabletler ve cep telefonları olduğunu mobil dünyadan insanların vazgeçmesinin zor olduğunu vurguladı. Kum, "Bunun yanında dijital medyada yer alan haber metinlerinin kısa olması gerekiyor çünkü haber anında tüketiliyor ve bir yenisi paylaşım sitelerine ekleniyor. Bugün yaptığınız bir haberin sosyal medyada anında paylaşılması inanılmaz bir haz veriyor” diye konuştu. 

Bu Meslek Okulda Öğrenilmez                        

Kursiyerlere tavsiyelerde bulunan Tahir Kum, “Ne yapabilirim düşüncesi bu işin püf noktası. Yapacağınız işi çok sevip heyecanınızı kaybetmemelisiniz. Araştırmak ve üretim yapmak bu işin en önemli noktalarında bir tanesi. Hayatta taviz vermeden bu işi yapma şansınız yok sürekli çalışmak bir şeyler üretmek zorundasınız” dedi.

Türkiye’de medya kuruluşlarının kazanç elde etmek için her yolu denediğine dikkat çeken Tahir Kum, çocukların artık teknoloji ile birlikte büyüdüğünü ve yeni neslin “yeni medya” dünyasına alışık olduğunu da sözlerine ekledi.

 

 

Kategorisindeki diğer haberler

Dijital Medya Kimyasal Silah Haline Geldi

Basın İlan Kurumu ve İŞKUR arasında yürütülen protokol kapsamında Basın İlan Kurumu Kocaeli Şubesi “Gazetecilik Teknikleri Eğitim Kursu” ile kursiyerlere haber yazımı,  mizanpaj, web tasarımı gibi bir çok ko...

Daha Fazla Göster 09/02/2017 || 319

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler