KOÜ Akademisyenleri Cübbelerini Giydi

 Murat KANBER 07/02/2017 GÜNCEL/ EĞİTİM 2047
Kocaeli Üniversitesi’nde (KOÜ) 2016-2017 öğretim yılında akademik kariyerlerinde bir üst kademeye yükselen öğretim üyeleri için Akademik Giysi Töreni gerçekleştirildi.  
Törene katılım yoğundu. Törene katılım yoğundu.
Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Ş. AKCA'nın Profesörlük Belgesini Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü takdim etti. Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Ş. AKCA'nın Profesörlük Belgesini Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü takdim etti.
Doç. Dr. Sedat Özel'e belgesini Prof. Dr. Nigar PÖSTEKİ verdi. Doç. Dr. Sedat Özel'e belgesini Prof. Dr. Nigar PÖSTEKİ verdi.
Doç. Dr. Aybike PELENK ÖZEL de belgesini Prof. Dr. İdil SAYIMER'den aldı. Doç. Dr. Aybike PELENK ÖZEL de belgesini Prof. Dr. İdil SAYIMER'den aldı.

Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi Salonu’nda yapılan törene, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, ve Prof. Dr. Ahmet Küçük, Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Fatih Akbulut, Fakülte dekanları, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Vali Yardımcısı Hasan Gözen,  Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Kocaeli İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, birçok akademisyen ve aileleri katıldı.

Gerçekleştirilen tören ile 22 öğretim üyesi profesör, 38 öğretim üyesi doçent, 35 öğretim üyesi yardımcı doçent unvanı alarak cübbe giydi. Ayrıca törende, Fen Bilimleri alanından 3, Sağlık bilimleri alanından 3 ve Sosyal Bilimler alanından 3 öğretim üyesine Yayın Teşvik Ödülü verildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören Türk Musikisi dinletisi ile devam etti. Açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Hülagü, “Ülkemizde ve bölgemizde bilim alanında önü olma görevini şevkle sürdüren çok sayıda bilim insanı, sanatçı, sporcu ve siyasetçi yetiştirmesine aracılık eden üniversitemizin 2017 Akademik Giysi Törenine hoş geldiniz” diyerek sözlerine başladı. Prof. Dr. Hülagü konuşmasında,  Kocaeli Üniversitesi’nin kısa süre içerisinde uluslararası bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini vurguladı. Etkinlik, Bilimsel Başarı Töreni, Akademik Giysi Töreni ve tören sonunda yapılan ikramla son buldu.

İletişim Fakültesi’nden 4 Akademisyen Cübbe Giydi

Törende iletişim Fakültesi’nden 4 öğretim üyesi yeni cübbelerini giydi. İletişim Fakültesi Öğretim üyelerinden Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Şerife Akca; profesör, Halkla İlişkiler Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Aybike Pelenk Özel; doçent, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sedat Özel; doçent, Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ebru Turanlı yardımcı doçent unvanı aldı.

Kategorisindeki diğer haberler

Geçmişten Günümüze Öğretmen Okulları

 Koceli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu'nda 16 Mart Öğretmen Okullarının 170'inci yıldönümünde anma programı gerçekleştirildi. Etkinliğe  ko...

Daha Fazla Göster 16/03/2018 || 2025

'Gazeteciler Kendi Yaralarına Merhem Olamıyor'

8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaşırken Kocaeli İletişim Fakültesi'nde Yerel Medya dersi kapsamında yerel medyada çalışan kadın gazetecileri ağırlandı. Etkinlikte her ikisi de KOÜ İletişim mezunu olan Kocae...

Daha Fazla Göster 07/03/2018 || 2019

Kocaeli Üniversitesi’ne İki Ödül

Aydın Doğan Vakfı’nın her sene düzenlediği bu sene 29’uncusu gerçekleştirilen Genç İletişimciler Yarışması’nın ödülleri Yeditepe Üniversitesi’nde sahiplerine ulaştı . Kocaeli Üniversi...

Daha Fazla Göster 01/03/2018 || 2020

Elginkan Vakfı'nda Haber Semineri

Elginkan Vakfı öncülüğünde ‘Haber Yazma Teknikleri’ adlı bir seminer düzenlendi. Seminerde eğitimci olarak Yönetim Danışmanı Melike Akın yer aldı. Etkinlik, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü ...

Daha Fazla Göster 26/02/2018 || 2020

TRT ve İletişim Fakültesi Öğrencileri Buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesinde bugün 4. Geleceğin iletişimcileri Yarışması tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda, TRT Medya Eğitim Koordinatörlüğü Müdürü Ekrem Özdemir ko...

Daha Fazla Göster 19/02/2018 || 2027

“En Çağdaş Sınıf En Gürültülü Sınıftır”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi tarafından ‘Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğrenimi’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 12/12/2017 || 2021

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler