Hem Tedavi Hem Ders!

 Burcu Aktaş 06/12/2016 GÜNCEL/ SAĞLIK 1310
Daha önce birçok tedavi yöntemi gördük, duyduk. Peki atlı tedavi yöntemini gördünüz veya duydunuz mu ? Evet, böyle bir yöntem mevcut ve Kocaeli Fuar Merkezi içerisinde Atlı Spor Kulübü tarafından yapılıyor.
renciler hem tedavi oluyorlar hem de eleniyorlar.     renciler hem tedavi oluyorlar hem de eleniyorlar.

Öncelikle Atlı Spor Kulübü’nü sizlere anlatmakla başlayacağım. Kulüp 1992 de açıldı ve günümüze kadar birçok yarışmaya katıldı. Yarışmalarda 2015 yılında 35, 2016 yılında ise 11 ödül aldı. Kulüp müdürü ve aynı zamanda küçük öğrenciler için kurulan pony club (midilli kulübü) kurucusu Funda Barbara Ünal, Baş Antrenör İhsan Güler, Atlı Spor Kulübü Kocaeli İl temsilcisi atlı terapi binicilik eğitmeni Hale Özkal Fındıkoğlu ve birçok kişi bu kulüpte çalışyor.

“En Büyük Hayalimiz Burayı Binici Okuluna Çevirmek”

Kulübün müdürü ve aynı zamanda Binicilik Eğitmeni Ünal, “En büyük hayalimiz burayı binici okuluna çevirmek” diyerek sözlerine devam etti. “Burası herhangi bir at çiftliği veya keyfi amaçla atların kullanılacağı bir yer değil. Burası bir spor kulübü ve amacımız her yaştan insana at sevgisini yaşatmak ve tattırmak” dedi.

Gelen öğrencilere kendi evlatları gibi özen göstererek ders veren eğitmenler, engelli öğrencilere hipo (atlı) terapi eğitimleri vererek el göz beyin koordinasyonlarını, kas gelişimlerini, yürüme bozuklukları, bedensel engellerini çözebilmek, bir nebze olsa da düzeltebilmek için canla başla uğraşıyor. Fındıkoğlu “Kulüp’te ders alan engelli öğrencilerin yeme içme, yürüme, denge ve bedensel anlamda birçok jest mimiklerde ilerleme gösterdiklerini hatta öğrencilerin fizyoterapistleri , öğretmenleri ve ebeveynleri bana ve kulüpteki eğitimci arkadaşlarıma, gerçekten bazı şeylerin düzeldiğini eğitimlerin bireylere iyi geldiğini söylediler ve teşekkür ettiler” dedi. Fındıkoğlu, "Atlı Spor Kulübü olarak kapımız herkese açık" diyerek, tüm gençleri kulübe ve at sevgisini tatmaya davet etti.

Kategorisindeki diğer haberler

KOÜ Glütensiz Kampüs'ü Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda ''Glütensiz Kampüs ve Çölyak Nedir'' adlı etkinlik gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/12/2017 || 23

“Kanun Bilmemek Mazeret Değildir”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesinde 'Tıbbi Uygulama Hataları ve Yasal Sorumluluklar' konulu birkonferans gerçekleştirildi. Kocaeli Tabip Odası öncülüğünde hazırlanan konferansta konuşmacı olara...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 30

Diyabetli Çocuklar Futbol Efsanelerine Karşı

Geçtiğimiz hafta İstanbul'da Diyabetli Çocuklar Futbol Turnuvası gerçekleştirildi. Turnuvaya A Milli Futbol Takımı eski teknik direktörü Oğuz Çetin, eski A Milli futbolcu Nihat Kahveci ve spor gazeteciliğinin u...

Daha Fazla Göster 02/12/2017 || 105

Önce Su ve Sabun Sonra Hayata Dokun!

Kocaeli Üniversitesi  (KOÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde dün 5 Mayıs Dünya El Hijyeni kapsamında  ‘Önce su Sonra Hayata Dokun’  etkinliği düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 05/05/2017 || 388

14. Ulusal Hepatogastroenteroloji Kongresi Başladı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ), bünyesinde yer verdiği bilimsel çalışmalarla ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Ulusal Cerrahi Derneği ve Avrasya Grubu ortaklığında düzenlenen ve 8 Nisan'a kadar sürdür&uu...

Daha Fazla Göster 06/04/2017 || 467

"Ya Sultanahmet'e ya da Karacaahmet'e"

Kocaeli üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi'nde düzenlenen 'Hasta ve Hasta Yakınları İle Çalışanlar Arasında İletişim Kuralları' adlı bir seminer düzenlendi. Etkinliğe konuk olarak  Prof. Dr. Bülen...

Daha Fazla Göster 05/04/2017 || 312

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler