“Siber Güvenlik Uzmanları Yetiştirilmeli“

 Oğuzhan Eke 11/10/2016 GÜNCEL/ TEKNOLOJİ 300
Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) IEEF5 Öğrenci Topluluğu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen, ‘Siber Güvenliği ve Uygulamalı Bilgi Güvenliği’ etkinliği Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Bilgi Güvenliği Uzmanı Mehmet Demir’in konuşmacı olarak yer aldığı etkinliğe, fakülte öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Konuşmasına kendisi hakkında bilgiler vererek başlayan Demir, 1990 yılından itibaren bilgi güvenliği alanında çalıştığını belirtti. Android Hacklame, Windows virüs yazılımı ve Siber Güvenliği konularında açıklamalarda bulunan Demir, “Android hayatımızın her alanına girmiş durumda. Android’in bu kadar büyümesi güvenlik sorununu da beraberinde getiriyor” dedi. Güvenlik açısından android kullanımının önemine değinen Demir, bu konuda uyarılarda bulundu.

Bilgi güvenliği konusuna da değinen Mehmet Demir, bu sorunun evrensel boyutlara ulaştığına dikkat çekti. Demir, “Çoğu ülkelerde siber ordular yer alırken, Türkiye’de bu alanda kalifiye elaman eksikliği yaşıyoruz” diyerek üniversitelerde bilgi güvenliği uzmanlarının yetiştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Konuşmasının ardından Demir, araştırmaları sonucu elde ettiği istatistiki bilgileri içeren sunumları öğrencilerle paylaştı.

Muhabir:Burcu Aktaş

Kategorisindeki diğer haberler

Teknolojinin Yeni Boyutu : Bulut Sistemi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Bilgisayar Mühendisliği’nin düzenlediği “Bulut Bilişim ve Büyük Veri Araştırma Labratuarı” isimli etkinliik, Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda gerçekleşti...

Daha Fazla Göster 21/03/2017 || 225

KOÜ'de Teknolojinin Geleceği Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi IEEE Kulübü tarafından düzenlen  '3. Sektör Günleri' isimli konferans Siemens, Aktif Grup Elektrik ve Festo şirketlerinden yetkililerin katılımıyla gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 15/03/2017 || 256

Mühendisliğin ve Sağlığın Birleşimi 'Biyomedikal'

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonu’nda IEEE kulübü’nün düzenlediği “Biyomedikal Mühendisliği Sistemleri ve Teknoloji” konulu iki gün sürecek olan seminer bugün b...

Daha Fazla Göster 13/03/2017 || 144

“Siber Güvenlik Uzmanları Yetiştirilmeli“

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) IEEF5 Öğrenci Topluluğu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen, ‘Siber Güvenliği ve Uygulamalı Bilgi Güvenliği’ etkinliği Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/10/2016 || 301

“Siz Hem İşletmeci Hem de Bakımcısınız”

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi tarafından düzenlenen, 'Enerji Yönetimi ve Enerji Verimliliği' adlı konferans, bugün Hayat Kimya Elektrik Elektronik Mühendisi Engin Albayrak ve Hayat Kimya Enerji Üretim Şefi Serbay Tarakçı'n...

Daha Fazla Göster 22/12/2015 || 652

4G Haberleşme Sistemleri

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı tarafından, ‘4G Haberleşme Sistemleri’ adlı etkinlik bugün gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 07/12/2015 || 470

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler