Meltem Bahşi 06/10/2016 GÜNCEL/ SAĞLIK 590
"Anne Sütü Antikordan Zengindir" Kocaeli Tıp Fakültesi konferans salonunda bugün gerçekleşen ´Anne sütü ve Emzirme´ adlı etkinlikte, bebek hemşiresi Damla Ustaoğlu konuşmacı olarak yer aldı.

Kocaeli Tıp Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen 'Anne sütü ve Emzirme' adlı etkinlikte Ustaoğlu konuşmasına başlamadan önce 2007 yılından beri Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin “Bebek Dostu Hastane” unvana sahip olduğunu ayrıca Türkiye’de bu tür hastane uygulamalarının Sağlık Bakanlığı tarafından 1991 yılından itibaren uygulamaya konulduğunu belirtti. Konferansta bebek dostu hastanelerle ilgili bilgi veren Ustaoğlu, bebeklerin sadece anne sütüyle beslenmesinin bebek ölüm vakaları, hastalıklar ve beslenme bozuklukları için son derece önemli rolü olduğunu ve bunun için bu hastanelerde anne ve anne adaylarına anne sütü teşvik ve danışmanlık hizmeti verildiğini ifade etti. Ustaoğlu, “Anne sütü, bir annenin bebeğine vereceği ilk ve en güzel hediyedir. Anne sütü antikordan zengindir ve bebeği hastalıklardan korur” diyerek bebek için anne sütünün öneminden söz etti. Anne ve anne adayları için emzirme şekillerini açıklayan Ustaoğlu, bebek için doğru emzirmenin çok önemli olduğunu belirtti. Ustaoğlu, sağlık kuruluşlarında her ayın son cuma günü taburcu olan annelere danışmanlık ve emzirme hakkında bebeklerin ve annelerin kendi kontrollerini yaptırabilmeleri için hizmet verildiğini söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.

Kategorisindeki diğer haberler

KOÜ'de Tıp Bayramı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi'nin düzenlemiş olduğu Tıp Bayramı etkinliği, Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 14/03/2018 || 26

Kanserde Erken Tanı Hayat Kurtarır

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İktisadi İdari Bilimler Fakültesi 212 no’lu salonda “Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” hakkında bir konferans gerçekleştirildi. Konuşmacı olarak KOÜ mezunu Ebe Figen Başka...

Daha Fazla Göster 27/02/2018 || 26

KOÜ Glütensiz Kampüs'ü Konuştu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda ''Glütensiz Kampüs ve Çölyak Nedir'' adlı etkinlik gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/12/2017 || 156

“Kanun Bilmemek Mazeret Değildir”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesinde 'Tıbbi Uygulama Hataları ve Yasal Sorumluluklar' konulu birkonferans gerçekleştirildi. Kocaeli Tabip Odası öncülüğünde hazırlanan konferansta konuşmacı olara...

Daha Fazla Göster 07/12/2017 || 128

Diyabetli Çocuklar Futbol Efsanelerine Karşı

Geçtiğimiz hafta İstanbul'da Diyabetli Çocuklar Futbol Turnuvası gerçekleştirildi. Turnuvaya A Milli Futbol Takımı eski teknik direktörü Oğuz Çetin, eski A Milli futbolcu Nihat Kahveci ve spor gazeteciliğinin u...

Daha Fazla Göster 02/12/2017 || 294

Önce Su ve Sabun Sonra Hayata Dokun!

Kocaeli Üniversitesi  (KOÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde dün 5 Mayıs Dünya El Hijyeni kapsamında  ‘Önce su Sonra Hayata Dokun’  etkinliği düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 05/05/2017 || 511

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler