Yuvarlak Masada ‘Futbol’

 Enes Çakır 25/11/2015 GÜNCEL/ SPOR 2019
Gençlik ve Spor Bakanlığı, İzmit Belediyesi ve Kocaeli Amatör Sporlar Kulübü Federasyonunun (KASFK) ortaklaşa düzenlediği ‘Spor Şurası’ bugün gerçekleşti.

İzmit Wellborn Luxury Otel’de gerçekleşen panele İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Başiskele Kaymakamı Ali Partal, KASKF Başkanı Murat Aydın ve birçok spor yöneticisi, sporcular, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Spor Şurası’nın sonlanmasının ardından müzakere yöntemi ile bir çalıştay gerçekleşti. 10’ar kişilik gruplarla yuvarlak masada gerçekleşen çalıştaya ilgi oldukça yoğundu. Çalıştayda tartışılan konular; Futbol, Salon Sporları, Doğa Sporları, Paralimpik Spor Dalları, Su Sporları, Kış Sporları, Bireysel Sporlar, Mücadele Sporları ve Motor Sporları’ydı.

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İhsan Karlı’nın moderatörlüğünde gerçekleşen oturumda ‘Futbol’ konusu konuşuldu. Kocaeli Maliyespor Başkanı Adem Yiğit, Mehmet Ali Paşa Şener Spor Kulüp Yöneticisi Necdet Ormancı, Şirin Spor Kulübünün Duayen Başkanı Hasan Cebeci ve bazı amatör kulüplerin başkanları da bu oturuma katıldı.

Çalıştay’da; spor yönetimi, tesisleşme, spor ekonomisi ve bütçe, altyapı ve performans, eğitim ve spor, spor ve medya İlişkisi gibi konular tartışıldı. Amatör kulüplerin başkanları, ağırlıklı olarak amatör futbol kulüplerine gereken değerin verilmediğinin altını çizdiler. Çalıştayda amatör kulüplere yapılan maddi desteklerin yetersiz olduğundan da bahsedildi.

“Amatör Kulüplere Destek Yok”

Necdet Ormancı, belediyelerin takımlara yaptıkları katkıların orantısız olduğunu söyledi ve şöyle devam etti, “Belediye’de tanıdığı olan kulüpler, diğer kulüplere oranla daha fazla maddi destek alıyorlar” dedi.

Adem Yiğit, ülkemizde profesyonel spor yöneticilerinin çok az olduğunu söyleyerek, kulüp yöneticilerinin yaptıkları hatalı davranışların takımı da olumsuz yönde etkilediğini ifade etti.

Son olarak amatör kulüp başkanlarının takımları üzerinde büyük emekleri olduğunu vurgulayarak, belediyelerin maddi katkılarının yetersiz olduğu durumlarda kendi imkanları ile takıma destek verdiklerini belirttiler.

Kategorisindeki diğer haberler

Hidayet Türkoğlu'ndan Öğrencilere Binlerce Top

İzmit Belediyesi koordinatörlüğünde ‘10 bin Basketbol Topu Dağıtma Töreni’nin üçüncüsü düzenlendi. Hidayet Türkoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen etkinliğe İzmit Atat&uu...

Daha Fazla Göster 20/03/2018 || 2031

“BUZ”da Dev Zafer

Kocaeli Genclik Hizmetleri Spor Klübü Takımı, Novice Basic A kategorisinde birinci oldu.  

Daha Fazla Göster 26/02/2018 || 2025

İletişim Fakültesi Adım Adım Zafere Koşuyor

Kocaeli Üniversitesinin kuruluşunun 25. yılı kapsamında düzenlenen Futbol Turnuvası’nda İletişim Fakültesi Futbol Takımı 4. maçında Hereke Meslek Yüksekokulunu tek golle geçti. Maçı 1-0 kazanan İletiş...

Daha Fazla Göster 26/10/2017 || 2031

Körfez Federasyon Kupası’nda Madalyalar Sahiplerini Buldu

Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından düzenlenen ve dün başlayan 'Kısa Kulvar Sürat Pateni Körfez Federasyon Kupası - 2' yarışlarında madalyalar sahiplerini buldu. '2000 metre Yıldız Erkekler Bayrak Yarışı&r...

Daha Fazla Göster 26/03/2017 || 2025

Kısa Kulvar Sürat Pateninde Körfez Federasyon Kupası Heyecanı

Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından düzenlenen Kısa Kulvar Sürat Pateni Körfez Federasyon Kupası - 2 yarışları bugün Kocaeli'de başladı. İlki Erzurum’da gerçekleşen yarışa Kocaeli'de de sporculard...

Daha Fazla Göster 25/03/2017 || 2023

KOÜ Kadın Futsal Takımı Ünilig Finallerinde

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Kadın Futsal Takımı, Üniversiteler Spor Ligi (Ünilig) kapsamında, Bayan Futsal Lİgi'ndeki son maçında  Bülent Ecevit Üniversitesi Kadın Futsal Takımı’nı 12-5'lik skor ...

Daha Fazla Göster 22/03/2017 || 2028

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler