“Herkes Muhabir Oldu”

 Fetih Kökten 20/05/2015 GÜNCEL/ TEKNOLOJİ 2003
Kocaeli 7’nci Kitap Fuarı’nın 4’üncü gününde “Yeni Medya” konulu bir söyleşi gerçekleştirildi. Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) Başkanı Said Ercan ile Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gürsoy Değirmencioğlu bu konuyu ele aldı.

Kocaeli Kitap Fuarı’nın 4’üncü gününün son söyleşisi USMED Başkanı Said Ercan ve Yrd. Doç. Dr. Gürsoy Değirmencioğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. ‘Yeni Medya’ konulu söyleşide ilk sözü alan Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Gürsoy Değirmencioğlu habercilikte sosyal medyanın önemini vurguladı. Değirmencioğlu, sosyal medyanın gücünün vatandaşları birer gazeteci haline getirdiği belirtti.Daha sonra söz alan USMED Başkanı Said Ercan, vatandaş haberciliğinde dünyada önemli bir yerde olduklarını belirtti. Teknoloji sayesinde herkesin birer muhabir olduğunu söyleyen Said Ercan, birçok yazarın sosyal medya üzerinden tanındığına değinerek bu durumun yazmayı geliştirdiği için mutlu olduğunu ifade etti. Ercan, Sosyal medyanın aslında göründüğü kadar masum olmadığını, güvenlik sorunları olduğuna değinerek sözlerini tamamladı. Son sözü alan Yrd. Doç. Dr. Gürsoy Değirmencioğlu sosyal medyadaki haberlerin doğruluğunu teyit ettirmenin önemini vurguladı.

Söyleşi soru-cevap bölümünün ardından hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.

Kategorisindeki diğer haberler

Teknolojinin Yeni Boyutu : Bulut Sistemi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Bilgisayar Mühendisliği’nin düzenlediği “Bulut Bilişim ve Büyük Veri Araştırma Labratuarı” isimli etkinliik, Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda gerçekleşti...

Daha Fazla Göster 21/03/2017 || 225

KOÜ'de Teknolojinin Geleceği Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi IEEE Kulübü tarafından düzenlen  '3. Sektör Günleri' isimli konferans Siemens, Aktif Grup Elektrik ve Festo şirketlerinden yetkililerin katılımıyla gerçekleşti.

Daha Fazla Göster 15/03/2017 || 257

Mühendisliğin ve Sağlığın Birleşimi 'Biyomedikal'

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonu’nda IEEE kulübü’nün düzenlediği “Biyomedikal Mühendisliği Sistemleri ve Teknoloji” konulu iki gün sürecek olan seminer bugün b...

Daha Fazla Göster 13/03/2017 || 145

“Siber Güvenlik Uzmanları Yetiştirilmeli“

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) IEEF5 Öğrenci Topluluğu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen, ‘Siber Güvenliği ve Uygulamalı Bilgi Güvenliği’ etkinliği Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 11/10/2016 || 301

“Siz Hem İşletmeci Hem de Bakımcısınız”

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi tarafından düzenlenen, 'Enerji Yönetimi ve Enerji Verimliliği' adlı konferans, bugün Hayat Kimya Elektrik Elektronik Mühendisi Engin Albayrak ve Hayat Kimya Enerji Üretim Şefi Serbay Tarakçı'n...

Daha Fazla Göster 22/12/2015 || 653

4G Haberleşme Sistemleri

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı tarafından, ‘4G Haberleşme Sistemleri’ adlı etkinlik bugün gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster 07/12/2015 || 471

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler