Gencim Güçlüyüm Girişimciyim

 Zehra Balkanoğlu 03/05/2013 GÜNCEL/ EKONOMİ 2097
Girişimciler KOܒ de deneyimlerini öğrencilerle paylaştılar.

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) işbirliğiyle düzenlenen “KOܒ de İş Var ” etkinliği bugün gerçekleştirildi.

 İletişim fakültesi 3 Mayıs Amfisi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Kocaeli KOSGEB Kobi Uzmanları Yasin Karaoğlu, Cem Özhan, KOSGEB girişimcileri Zühtü Mete İnler, Aysu Sakkallıoğlu, Halkla İlişkiler Bölümü öğretim görevlileri, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
KOSGEB hakkında bilgilendirme veren Yasin Karaoğlu, KOSGEB ‘in 1990 yılında kurulduğunda hedef kitlesinin imalat sektörü olduğunu 2010 yılında hizmet yelpazesini genişlettiğini söyledi.
KOSGEB’ten aldıkları destekle girişimciliğe adım atan Zühtü Mete İnler, “Önceki yıllarda Kocaali’de müzik aletleri satıyorduk ve işimizi büyütmek amacıyla toptancılık yapmaya karar verdik. Bu alanla ilgili araştırma yaptık çeşitli ülkelerden müzik aletleri getirdik. İlk ürün alımını Çin’den gerçekleştirdik daha ucuz oluyor diye ancak sürekli arızalar çıkıyordu. Daha sonra iş daha düzgün ilerlesin diye yurtdışındaki fabrikaları gezdik bilgi topladık bunları gelip Türkiye’de uyguladık ve imalata başladık” dedi. Planlı bir şekilde ilerleyerek başarıya ulaşılabileceğini belirten İnler, bu aşamada KOSGEB’ ten büyük destek aldıklarını bu sayede bütçelerini doğru kullanmayı öğrendiklerini söyledi.
Ticaretle uğraşanların ı kaybetmeyi göze almaları gerektiğine değinen Aysun Sakallıoğlu, KOSGEB’e gidip üç hafta boyunca kursa katıldığını ve kurs sonunda sertifika alarak kendi işini kurduğunu belirtti.
Halkla İilişkiler Bölümü öğretim görevlisi Serap Gökçebay, etkinliğin atölye uygulamaları dersi kapsamında ders öğrencileri tarafından düzenlendiğini ve bu sayede öğrencilerin pratik yapma imkanına sahip olduklarını söyledi.
Etkinlik katılımcılara plaket takdim edilmesiyle son buldu.
sercan

Kategorisindeki diğer haberler

Türk Lirası Değer Kaybediyor, Sektörler Olumsuz Etkileniyor

Geride bırakmaya hazırlanmadığımız 2017 yılını ele aldığımızda, en çok konuşulan konulardan biri de yükselen döviz kurlarıydı. Türk Lirası’nın, yabancı paralar karşısında değer kaybetmesinin &ccedi...

Daha Fazla Göster 21/12/2017 || 156

Finans Okuryazarlığı Arttırılmalı

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde bugün ‘Halk Yatırım Üniversitelilerle Buluşuyor’ adlı bir etkinlik düzenlendi.

Daha Fazla Göster 10/03/2016 || 761

Cep Telefonu Ev Telefonuna Fark Attı

Türkiye’de 13 milyon 696 bin 434 abonesi bulunan sabit telefona cep telefonu fark attı.

Daha Fazla Göster 26/11/2013 || 2254

Gencim Güçlüyüm Girişimciyim

Girişimciler KOܒ de deneyimlerini öğrencilerle paylaştılar.

Daha Fazla Göster 03/05/2013 || 2098

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 2013 mart ayı ihracat rakamlarını açıkladı

Mart’ta en fazla ihracatı hangi ülkelere yaptık?

Daha Fazla Göster 02/04/2013 || 2168

KOÜ Bağımsız İktisat Kongresi’ne Ev Sahipliği Yapıyor

Kocaeli Üniversitesi Ekonomi Kulübü’nün düzenlediği “11'inci Türkiye Üniversite Öğrencileri Bağımsız İktisat Kongresi” üniversite öğrencilerini bir araya getirdi.

Daha Fazla Göster 08/03/2013 || 1973

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler