KOÜ Bağımsız İktisat Kongresi’ne Ev Sahipliği Yapıyor

 Zehra Balkanoğlu 08/03/2013 GÜNCEL/ EKONOMİ 1924
Kocaeli Üniversitesi Ekonomi Kulübü’nün düzenlediği “11'inci Türkiye Üniversite Öğrencileri Bağımsız İktisat Kongresi” üniversite öğrencilerini bir araya getirdi.
Kocaeli Üniversitesi Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen “11'inci Türkiye Üniversite Öğrencileri Bağımsız İktisat Kongresi” açılışı dün gerçekleştirildi.
 
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan etkinliğe KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi(İİBF) öğretim üyeleri Prof. Dr. Yusuf Bayraktutan, Prof. Dr.Ahmet Selamoğlu, Yrd. Doç.Dr. Gülten Dursun ve öğrenciler katıldı.
 
 
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Hasret Çomak, iktisat politikalarının yerinde yapılmasının çok önemli olduğunu, programa katılanların önemli bilgi birikimi sağlayacaklarını belirtti. Prof. Dr. Çomak “Etkinliğin her türlü siyasi, iç siyasi görüşün dışında, objektif ve bilimsel ortamda geçeceğini umuyorum ve diliyorum” dedi.
 
KOÜ Ekonomi Kulübü danışmanı Yrd. Doç. Dr. Gülten Dursun, başta iktisat öğrencileri olmak üzere diğer sosyal bilimlerinde bu çalışmalardan faydalanabileceğini, programın mesleki dayanışma ve ortam sağlamasını amaçladığını söyledi. Prof. Dr. Yusuf Bayraktutan, etkinliğin organizasyonun tamamının öğrencilere ait olduğunu, ifade ederken Kocaeli’nin önemli Sanayi ve üretim merkezi olduğuna ithalat ve ihracatla da bunun ülke ekonomisine katkı sağladığına vurgu yaptı.
 
 
Kocaeli Üniversitesi Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen 3 gün sürecek olan etkinlikte, iktisat ve toplum, iktisadi düşünceler tarihi, iktisat ekolleri, post modern iktisat, kentsel dönüşüm, hayvan hakları yasası, kadın emeği ve kadına yönelik şiddet, Ortadoğu ve Suriye savaş ekonomileri, değişen YÖK yasasıyla akademik ve bilimsel özgürlük gibi konular ele alınacak. Etkinlik 9 Mart’a kadar devam edecek.

Kategorisindeki diğer haberler

Finans Okuryazarlığı Arttırılmalı

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde bugün ‘Halk Yatırım Üniversitelilerle Buluşuyor’ adlı bir etkinlik düzenlendi.

Daha Fazla Göster 10/03/2016 || 702

Cep Telefonu Ev Telefonuna Fark Attı

Türkiye’de 13 milyon 696 bin 434 abonesi bulunan sabit telefona cep telefonu fark attı.

Daha Fazla Göster 26/11/2013 || 2196

Gencim Güçlüyüm Girişimciyim

Girişimciler KOܒ de deneyimlerini öğrencilerle paylaştılar.

Daha Fazla Göster 03/05/2013 || 2049

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 2013 mart ayı ihracat rakamlarını açıkladı

Mart’ta en fazla ihracatı hangi ülkelere yaptık?

Daha Fazla Göster 02/04/2013 || 2105

KOÜ Bağımsız İktisat Kongresi’ne Ev Sahipliği Yapıyor

Kocaeli Üniversitesi Ekonomi Kulübü’nün düzenlediği “11'inci Türkiye Üniversite Öğrencileri Bağımsız İktisat Kongresi” üniversite öğrencilerini bir araya getirdi.

Daha Fazla Göster 08/03/2013 || 1925

Cengiz Topel Havaalanı Sivil Uçuşlara Açılıyor

Kocaeli'nin tek havaalanı olan Cengiz Topel Havaalanı, yenileme çalışmaları sonucunda 2 Kasım'da sivil uçuşlara başlıyor..

Daha Fazla Göster 28/10/2011 || 1984

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler