Herkes İçin Kesintisiz Ulaşım

 Barış Mutlu 19/10/2011 GÜNCEL/ EKONOMİ 1908
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Renault arasında imzalan işbirliği anlaşması sayesinde daha çevreci daha ekonomik bir ulaşım olanağı yaratılıyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Renault arasında, üretimi 2011 sonbaharında başlayacak olan, elektrik motorlu araçlar için işbirliği protokolü imzalandı. Leyla Atakan Kültür Merkezi´nde gerçekleşen törende işbirliği anlaşmasını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,Renault MAIS Genel Müdürü İbrahim Aybar ve Oyak Renault Genel Müdürü Tarık Tunalıoğlu imzaladı. Renault MAIS Genel Müdürü İbrahim Aybar imza töreninden önce yapmış olduğu konuşmada; düşünce kalıplarının değiştiği,paradigmaların yeniden yazıldığı çok farklı bir dünyaya adım attığımızı,çevre sorunları nedeniyle otomotiv sektöründe çevreci anlayışın benimsenmesi gerektiğini ve elektrik motorlu araçların Türkiye gibi büyüme hızıyla dünyaya parmak ısırtan bir ülkenin çevreci kimliğine büyük katkı sağlayacağını belirtti. Başkan Karaosmanoğlu: "Yeni bir değişim,yeni bir atmosfer için atmış olduğumuz bu adımdan dolayı kentimiz ve ülkemiz adına sevinçliyim.Eskiden televizyon ekranlarında imrenerek izlediğimiz bir çok yeniliği şimdi kendi ülkemizde yaşamanın gururunu yaşıyoruz.Bizi böyle yararlı bir teknolojiyle tanıştırdığı için başta Genel Müdürlerimiz olmak üzere tüm Renault grubuna teşekkür ederim.Elektrik motorlu araçlar hava kirliliğini ve gürültüyü önleyerek bize daha sağlıklı bir ortam oluşturcaktır.Ben önümüzdeki 10 yıl içerisinde ülkemizdeki araçların bir çoğunun elektrik motorlu olacağını görür gibiyim.Ayrıca bu gelişmenin sadece şahsi ve ticari araçlarda değil, toplu taşıma araçlarında da kullanılacağına inanıyorum.Biz Büyükşehir Belediyesi olarak önümüzdeki dönem kiralayacağımız tüm araçları elektrik motorlu olanlardan seçeceğiz ve bu araçları kullanan ilk belediyelerden biri olmanın gururunu yaşayacağız" dedi.

Kategorisindeki diğer haberler

Finans Okuryazarlığı Arttırılmalı

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde bugün ‘Halk Yatırım Üniversitelilerle Buluşuyor’ adlı bir etkinlik düzenlendi.

Daha Fazla Göster 10/03/2016 || 702

Cep Telefonu Ev Telefonuna Fark Attı

Türkiye’de 13 milyon 696 bin 434 abonesi bulunan sabit telefona cep telefonu fark attı.

Daha Fazla Göster 26/11/2013 || 2196

Gencim Güçlüyüm Girişimciyim

Girişimciler KOܒ de deneyimlerini öğrencilerle paylaştılar.

Daha Fazla Göster 03/05/2013 || 2049

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 2013 mart ayı ihracat rakamlarını açıkladı

Mart’ta en fazla ihracatı hangi ülkelere yaptık?

Daha Fazla Göster 02/04/2013 || 2106

KOÜ Bağımsız İktisat Kongresi’ne Ev Sahipliği Yapıyor

Kocaeli Üniversitesi Ekonomi Kulübü’nün düzenlediği “11'inci Türkiye Üniversite Öğrencileri Bağımsız İktisat Kongresi” üniversite öğrencilerini bir araya getirdi.

Daha Fazla Göster 08/03/2013 || 1925

Cengiz Topel Havaalanı Sivil Uçuşlara Açılıyor

Kocaeli'nin tek havaalanı olan Cengiz Topel Havaalanı, yenileme çalışmaları sonucunda 2 Kasım'da sivil uçuşlara başlıyor..

Daha Fazla Göster 28/10/2011 || 1984

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler