İletişim Fakültesi´nde Onuncu Mezuniyet Coşkusu

 KOÜHA AJANS 22/06/2011 GÜNCEL 2744
Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi´ni 2010-2011 Eğitim ve Öğretim Yılı´nda tamamlayan 350 genç iletişimci mezuniyet sevinci yaşadı.

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 2010-2011 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda mezun olan 350 öğrenci düzenlenen mezuniyet töreniyle meslek hayatlarına ilk adımı attı. Umuttepe Yerleşkesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki mezuniyet töreninde; Gazetecilik Bölümü’nden 79, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden 103, Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü’nden 107, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nden 30, Reklamcılık Bölümü’nden ise 31 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.

Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hasret Çomak’ın ev sahipliği yaptığı törene; Kocaeli Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Kocaeli Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof Dr. Şerif Barış, iletişim fakültesi öğretim üyeleri, mezun olan öğrencilerin aileleri ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İletişim Fakültesi Dekan Vekili  Prof. Dr. Hasret Çomak, mezun öğrencilerin oluşturduğu gurur tablosu için öncelikli olarak öğrencilerin ailelerine ve sonrasında da öğretim üyelerine teşekkür etti. Prof. Dr. Çomak, öğrencilere Atatürk ilke ve inkılaplarına ve basın ahlak ilkelerine bağlı kalınması ve  onur ve haysiyetlerinden ödün vermemeleri konusunda öğütlerde bulundu.

Konuşmaların ardından fakültede dereceye giren öğrencilere plaket verilmesi törenine geçildi. Fakülte birinciliğini paylaşan Gazetecilik Bölümü öğrencisi Eda Yılmaz ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencisi Elif Saygı plaketlerini Vali Yardımcısı Şükrü Çakır ve Prof. Dr. Hasret Çomak’tan alırken, törene katılamayan fakülte ikincisi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencisi Aynülhayat Uybadın’ın plaketini ise arkadaşı, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Şerif Barış’ın elinden aldı. Fakülte üçüncüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden Gözde Bakı ise ödülünü Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Füsun Alver’in elinden aldı.

Fakülte öğretim üyelerinin beş bölümden mezun olan öğrencilere mezuniyet belgelerini vermelerinin ardından “İletişim Andı”nı okuyan genç iletişimciler keplerini havaya fırlattı.

          Dereceye giren öğrenciler

          Fakültede birinciliği Gazetecilik Bölümü’nden Eda Yılmaz ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nden Elif Saygı paylaşırken, ikinciliği Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden Aynülhayat Uybadın, üçüncülüğü ise yine Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden Gözde Bakı.

         Bölümlere göre dereceye giren öğrenciler ise şöyle:

         Gazetecilik Bölümü (Örgün Öğretim): 1- Nilüfer Hısım, 2- Şahinaz Civelek, 3- Sayim Emiroğlu. (İkinci Öğretim): 1- Eda Yılmaz 2- Sinem Mercan, 3- Didem Demir.

        Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü (Örgün Öğretim): 1- Gözde Bakı, 2- Nergis Ulusoy, 3-Harika Okyay. (İkinci Öğretim): 1- Aynülhayat Uybadın, 2- Emsal Bahadır, 3- Feryal Genç.

        Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü (Örgün Öğretim): 1- İnci Ezgi Hotalak, 2- İrem Sansak, 3- Fırat Ay. (İkinci Öğretim): 1- Ömer Lütfi Günay, 2- Bülent Özcan, 3- Ebru Kartal.

        Görsel İletişim ve Tasarımı Bölümü: 1- Elif Saygı, 2- Ayşe Merve Bayhan, 3- Şeyma Esin Erben.

         Reklamcılık Bölümü: 1- Selin Öztürk, 2- Nazan Özcan, 3- Ayşe Nur Ölgün

 

 

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

“Uzmanlık Alanınızı İyi Belirleyin”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda ‘C Tech Bilişim Teknolojileri A.Ş İşbirliği’ adlı etkinlik düzenlendi. Etkinliğe şirket yetkilileri katıldı.

Daha Fazla Göster 14/12/2017 || 134

İnşaatta Ahşap Dönemi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda İnşaat Mühendisliği Kulübü tarafından ‘'Tarihten Günümüze Ahşap Yapılar ve Yapı Malzemeleri'' adl...

Daha Fazla Göster 14/12/2017 || 36

''Mutlu Olmak İçin Bakış Açınızı Değiştirin''

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda Mekatronik Mühendisliği öğrencileri tarafından ''İnsan Kaynakları Ve Girişimcilik'' adlı konferans düzenlendi. 

Daha Fazla Göster 14/12/2017 || 16

“Değerinizi Bilen Şirketlerle Çalışın''

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Anıtpark Konferans Salonu’nda 13 Aralık Çarşamba günü ''Sağlıkta Rönesans'' adlı konferans gerçekleştirildi. Etkinliğe konuşmacı olarak Rönesan...

Daha Fazla Göster 13/12/2017 || 26

Türkiye'nin İlk ve Tek Üniversiteli Pazarı Açıldı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) ve İzmit Belediyesi ortak projesi olan Üniversiteli Pazarı açıldı. Açılış töreninde İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan ve KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü...

Daha Fazla Göster 13/12/2017 || 51

“Zamanı İyi Kullanın, Telafisi Yok “

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlık Konferans Salonu’nda ‘Hoca Ahmet Yesevi’yi Anlamak’ adlı konferans gerçekleştirildi. Konferansta Yesevilik Tarihi ve Hoca Ahmet Yesevi'nin hayatı &...

Daha Fazla Göster 13/12/2017 || 41

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler