İletişim Fakültesi´nde Onuncu Mezuniyet Coşkusu

 KOÜHA AJANS 22/06/2011 GÜNCEL 2700
Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi´ni 2010-2011 Eğitim ve Öğretim Yılı´nda tamamlayan 350 genç iletişimci mezuniyet sevinci yaşadı.

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 2010-2011 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda mezun olan 350 öğrenci düzenlenen mezuniyet töreniyle meslek hayatlarına ilk adımı attı. Umuttepe Yerleşkesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki mezuniyet töreninde; Gazetecilik Bölümü’nden 79, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden 103, Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü’nden 107, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nden 30, Reklamcılık Bölümü’nden ise 31 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.

Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hasret Çomak’ın ev sahipliği yaptığı törene; Kocaeli Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Kocaeli Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof Dr. Şerif Barış, iletişim fakültesi öğretim üyeleri, mezun olan öğrencilerin aileleri ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İletişim Fakültesi Dekan Vekili  Prof. Dr. Hasret Çomak, mezun öğrencilerin oluşturduğu gurur tablosu için öncelikli olarak öğrencilerin ailelerine ve sonrasında da öğretim üyelerine teşekkür etti. Prof. Dr. Çomak, öğrencilere Atatürk ilke ve inkılaplarına ve basın ahlak ilkelerine bağlı kalınması ve  onur ve haysiyetlerinden ödün vermemeleri konusunda öğütlerde bulundu.

Konuşmaların ardından fakültede dereceye giren öğrencilere plaket verilmesi törenine geçildi. Fakülte birinciliğini paylaşan Gazetecilik Bölümü öğrencisi Eda Yılmaz ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencisi Elif Saygı plaketlerini Vali Yardımcısı Şükrü Çakır ve Prof. Dr. Hasret Çomak’tan alırken, törene katılamayan fakülte ikincisi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencisi Aynülhayat Uybadın’ın plaketini ise arkadaşı, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Şerif Barış’ın elinden aldı. Fakülte üçüncüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden Gözde Bakı ise ödülünü Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Füsun Alver’in elinden aldı.

Fakülte öğretim üyelerinin beş bölümden mezun olan öğrencilere mezuniyet belgelerini vermelerinin ardından “İletişim Andı”nı okuyan genç iletişimciler keplerini havaya fırlattı.

          Dereceye giren öğrenciler

          Fakültede birinciliği Gazetecilik Bölümü’nden Eda Yılmaz ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nden Elif Saygı paylaşırken, ikinciliği Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden Aynülhayat Uybadın, üçüncülüğü ise yine Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden Gözde Bakı.

         Bölümlere göre dereceye giren öğrenciler ise şöyle:

         Gazetecilik Bölümü (Örgün Öğretim): 1- Nilüfer Hısım, 2- Şahinaz Civelek, 3- Sayim Emiroğlu. (İkinci Öğretim): 1- Eda Yılmaz 2- Sinem Mercan, 3- Didem Demir.

        Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü (Örgün Öğretim): 1- Gözde Bakı, 2- Nergis Ulusoy, 3-Harika Okyay. (İkinci Öğretim): 1- Aynülhayat Uybadın, 2- Emsal Bahadır, 3- Feryal Genç.

        Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü (Örgün Öğretim): 1- İnci Ezgi Hotalak, 2- İrem Sansak, 3- Fırat Ay. (İkinci Öğretim): 1- Ömer Lütfi Günay, 2- Bülent Özcan, 3- Ebru Kartal.

        Görsel İletişim ve Tasarımı Bölümü: 1- Elif Saygı, 2- Ayşe Merve Bayhan, 3- Şeyma Esin Erben.

         Reklamcılık Bölümü: 1- Selin Öztürk, 2- Nazan Özcan, 3- Ayşe Nur Ölgün

 

 

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

Gençler Kendini Bulma Yollarını Ertan Beceren'le Öğrendi

 İlim Yayma Cemiyeti tarafından Uluslararası Gençlik Merkezi'nde "Senden ne olur?"  adlı etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yardımcı Doç. Dr...

Daha Fazla Göster 13/10/2017 || 327

KOÜ İletişimde Hocalar ve Öğrenciler Bir Araya Geldi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Tanıtım ve Tanışma Toplantısı bugün gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinlikte fakülte hocaları ve öğrenciler bir araya geldi...

Daha Fazla Göster 12/10/2017 || 492

KOÜ'de Zemin İyileştirme Etkinliği Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ), İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) ve Genç İnşaat Mühendisler Odasının ortak olarak düzenlediği Zemin İyileştirme Etkinliği, Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans ...

Daha Fazla Göster 11/10/2017 || 80

Kocaeli Üniversitesi Öğrencilerinden Örnek Davranış

Geçtiğimiz günlerde Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Umuttepe Yerleşkesi’nin çeşitli noktalarına yerleştirilen mama odakları görenleri mutlu etti.

Daha Fazla Göster 11/10/2017 || 71

"Birinin Elinizden Tutmasını Beklemeyin!"

İş Hayatına Hazırlık ve İş Bulma Tüyoları Konferansı Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Konferansta İnsan kaynakları Profesyoneli Kariyer ve...

Daha Fazla Göster 10/10/2017 || 39

Seyahatle Değişen Hayatlar

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Interrail Grubu tarafından düzenlenen ‘Yol Öğretir’ adlı etkinlik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Etkinliğin katılımcıları ünlü gezginler Bes...

Daha Fazla Göster 09/10/2017 || 28

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler