İletişim Fakültesi´nde Onuncu Mezuniyet Coşkusu

 KOÜHA AJANS 22/06/2011 GÜNCEL 2572
Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi´ni 2010-2011 Eğitim ve Öğretim Yılı´nda tamamlayan 350 genç iletişimci mezuniyet sevinci yaşadı.

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 2010-2011 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda mezun olan 350 öğrenci düzenlenen mezuniyet töreniyle meslek hayatlarına ilk adımı attı. Umuttepe Yerleşkesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki mezuniyet töreninde; Gazetecilik Bölümü’nden 79, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden 103, Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü’nden 107, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nden 30, Reklamcılık Bölümü’nden ise 31 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.

Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hasret Çomak’ın ev sahipliği yaptığı törene; Kocaeli Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Kocaeli Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof Dr. Şerif Barış, iletişim fakültesi öğretim üyeleri, mezun olan öğrencilerin aileleri ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İletişim Fakültesi Dekan Vekili  Prof. Dr. Hasret Çomak, mezun öğrencilerin oluşturduğu gurur tablosu için öncelikli olarak öğrencilerin ailelerine ve sonrasında da öğretim üyelerine teşekkür etti. Prof. Dr. Çomak, öğrencilere Atatürk ilke ve inkılaplarına ve basın ahlak ilkelerine bağlı kalınması ve  onur ve haysiyetlerinden ödün vermemeleri konusunda öğütlerde bulundu.

Konuşmaların ardından fakültede dereceye giren öğrencilere plaket verilmesi törenine geçildi. Fakülte birinciliğini paylaşan Gazetecilik Bölümü öğrencisi Eda Yılmaz ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencisi Elif Saygı plaketlerini Vali Yardımcısı Şükrü Çakır ve Prof. Dr. Hasret Çomak’tan alırken, törene katılamayan fakülte ikincisi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencisi Aynülhayat Uybadın’ın plaketini ise arkadaşı, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Şerif Barış’ın elinden aldı. Fakülte üçüncüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden Gözde Bakı ise ödülünü Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Füsun Alver’in elinden aldı.

Fakülte öğretim üyelerinin beş bölümden mezun olan öğrencilere mezuniyet belgelerini vermelerinin ardından “İletişim Andı”nı okuyan genç iletişimciler keplerini havaya fırlattı.

          Dereceye giren öğrenciler

          Fakültede birinciliği Gazetecilik Bölümü’nden Eda Yılmaz ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nden Elif Saygı paylaşırken, ikinciliği Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden Aynülhayat Uybadın, üçüncülüğü ise yine Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden Gözde Bakı.

         Bölümlere göre dereceye giren öğrenciler ise şöyle:

         Gazetecilik Bölümü (Örgün Öğretim): 1- Nilüfer Hısım, 2- Şahinaz Civelek, 3- Sayim Emiroğlu. (İkinci Öğretim): 1- Eda Yılmaz 2- Sinem Mercan, 3- Didem Demir.

        Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü (Örgün Öğretim): 1- Gözde Bakı, 2- Nergis Ulusoy, 3-Harika Okyay. (İkinci Öğretim): 1- Aynülhayat Uybadın, 2- Emsal Bahadır, 3- Feryal Genç.

        Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü (Örgün Öğretim): 1- İnci Ezgi Hotalak, 2- İrem Sansak, 3- Fırat Ay. (İkinci Öğretim): 1- Ömer Lütfi Günay, 2- Bülent Özcan, 3- Ebru Kartal.

        Görsel İletişim ve Tasarımı Bölümü: 1- Elif Saygı, 2- Ayşe Merve Bayhan, 3- Şeyma Esin Erben.

         Reklamcılık Bölümü: 1- Selin Öztürk, 2- Nazan Özcan, 3- Ayşe Nur Ölgün

 

 

GÜNCEL Kategorisindeki diğer haberler

İletişim Fakültesi 16. Dönem Mezunlarını Veriyor

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 25 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek. 

Daha Fazla Göster 22/05/2017 || 172

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı, Milli Mücadeleyi başlattığı bu özel günün 98’nci yılını yaşıyoruz. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Haber Ajansı (KOÜHA) ola...

Daha Fazla Göster 19/05/2017 || 73

KOÜ İletişim Fakültesi’nin Duvarları Graffiti İle Buluşuyor

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) iletişim Fakültesi Dekanlığı tarafından yürütülen proje ile fakülte duvarları graffiti sanatçıları tarafından boyanıyor.

Daha Fazla Göster 17/05/2017 || 137

KOÜ'lü Girişimciler Teknopark’ta

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Transfer Ofisi ve Alternatif Gelişim Kulübü iş birliği ile gerçekleşen ‘Girişimcilik Farkındalığı’ (Mikser) etkinliğinin birincisi 12-13-14 Mayıs’ta, Kocaeli Üniversitesi T...

Daha Fazla Göster 17/05/2017 || 73

Ünlü Vlogger KOÜ’de

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Prof. Dr.  Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi Körfez Salonu bugün Halkla İlişkiler Uzmanı ve ünlü youtube vlogger’ı Cansu Dengey’i ağırladı. 

Daha Fazla Göster 16/05/2017 || 111

Kocaeli Kitap Fuarı Yoğun İlgiyle Devam Ediyor

Yoğun ilginin yaşandığı 9. Kocaeli Kitap Fuarı, üçüncü gününde söyleşiler ve imza etkinlikleri ile devam ettti.  Günün ilk söyleşisinde Yazar Mevlana İdris ve Salih Zengin okurlarla bir araya geldi.

Daha Fazla Göster 15/05/2017 || 62

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler