Seka Park Plaj Yolu Sahiliyle Birleşti

 SADIK ÖZDEMİR 05/11/2010 GÜNCEL/ ÇEVRE 2015
Kocaeli’nin ünlü seka park sahili plaj yolu sahili ile birleştirildi. Vatandaşlar, bu alanların bu şekilde insanların hizmete sunulmasının memnun edici bir gelişme olduğunu söyledi.

Kocaeli’nin ünlü seka park sahili plaj yolu sahili ile birleştirildi. Vatandaşlar,  bu alanların bu şekilde insanların hizmete sunulmasının memnun edici bir gelişme olduğunu söyledi.

Kocaeli’de plaj yolunun seka parkla birleşmesiyle bu alanlara çocuk parkları, kafeteryalar, piknik alanları koşu parkurları, yürüyüş yolları yapıldı. Daha önce fabrika atıklarının bulunduğu alanlar belediye ekiplerince temizlenerek vatandaşların kullanabileceği alan haline getirildi. Sahilin uzunluğu şehir merkezinden Derince sınırına kadar uzanmış oldu.Deniz kenarları temizlenerek balıkçılar tarafından kullanılabilir hale getirildi. Bu sayede vatandaşlar da balık tutmak için bu alanları tercih etmeye başladı.  Belediye ekiplerinin çalışmaları ile boş alanlara ağaçlandırma çalışması ve çiçeklerle süslenerek sahil daha gösterişli hale getirildi. Vatandaşlar yapılan bu hizmetten dolayı mutlu olduklarını, böyle alanların daha elverişli hale getirilerek insanların hizmetine sunulması gerektiğini belirtti.  Kafeterya sahipleri ise sahilin birleşmesi ve çevre düzenlenmesinin de yapılmasıyla insanların bu alanlara akın ettiğini belirtti. Kafeterya sahipleri, vatandaşların kafeteryalara gelerek kazançlarının arttığını söyledi.  Ayrıca bu alanlara güvenlik kulübeleri yapıldı. Sahil boyunca güvenlik ekipleri vatandaşların daha emniyetli bir şekilde dolaşması için 24 saat sahilde güvenliği sağlıyor. Vatandaşlar bu yapılan uygulamanın kendileri ve çocukları açısından memnun edici bir durum olduğuna dikkat çekti.

Kategorisindeki diğer haberler

KOÜ'de Makarnadan Köprüler Yarıştı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İnşaat Mühendisliği Kulübü tarafından bu sene ilki düzenlenen 'Makarnadan Köprü Yapma Yarışma'sında KOÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Böl&...

Daha Fazla Göster 23/03/2017 || 2054

Yıkımlara Çözüm Yalıtım!

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği tarafından "Yapılarda Su Yalıtımı" semineri düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak BTM Teknik Danışmanı Jozef Bonfil katıldı. 

Daha Fazla Göster 17/03/2017 || 2030

Akedemisyen Kadınlar Sergide Buluştu

Kocaeli Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (Tmmob) şubesi ev sahipliğinde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında Kadın Akademisyenler Sergisi gerçeklerşti. 11 farklı üniversiteden 26 sanatç...

Daha Fazla Göster 09/03/2017 || 2019

Annelik Bir İşlev Değil Tutkudur

Kültürel Etkinlikler Platformu kapsamında ‘Etkinlikizi’ grubunun düzenlediği Annelik ve Psikanaliz Söyleşisi Kocaeli Şubesi Türk Mühendis ve Mimar Odalar Birliği (TMMOB)’ da gerçekleştirildi. Etkinliğe, Uzm. Dr. Psikiyatri Figen Abacı, Psikol...

Daha Fazla Göster 02/12/2016 || 2029

Deprem Gerçeği Çalıştayı 2’nci Gününde

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi´nin düzenlediği 3´üncü Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı bugün de devam etti.

Daha Fazla Göster 09/11/2016 || 2029

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği,

Daha Fazla Göster 08/11/2016 || 2036

Son Eklenen Haberler

En Çok Okunan Haberler